Užitečné informace

Otevírací doba

6. 2. 2014 16.00 – 22.00
7. 2. – 23. 2. 2014 9.00 – 22.00

VÝPRODEJ ZIMNÍHO SPORTOVNÍHO VYBAVENÍ V OLYMPIJSKÉM PARKU!

Kvůli bezpečnosti návštěvníků může být v případě vysokého zájmu veřejnosti vstup do areálu regulován. Děkujeme za pochopení.

V dopoledních hodinách je park určen zejména žákům základních škol, které uspěly v soutěži „Moje olympiáda.“  Je tak třeba počítat s určitými omezeními (nebude možné využít všechna sportoviště v plném rozsahu). I v tuto dobu je však možné zabruslit si v „ledovém ráji“, využít běžkařský ovál, navštívit Game zónu nebo partnerské stany.

Také v odpoledních hodinách mohou být sportoviště využívána pro další akce. Doporučujeme se podívat do programu sportovišť na těchto stránkách.

Připomínáme, že podle Návštěvního řádu parku je všem návštěvníkům Olympijského parku zakázán vstup se zvířaty s výjimkou asistenčním psů pro tělesné postižené osoby.

Prosíme veřejnost i novináře, aby nevstupovali v botách na bruslařskou trať ani ledovou plochu!!! 

Doprava do parku

Letenská pláň je velmi dobře dostupná městskou hromadnou dopravou. Vzhledem k tomu, že možnost parkování na Letné bude omezena na zdravotně postižené návštěvníky, a že v nebližším okolí jsou parkovací zóny, doporučujeme nechat auto doma a vyrazit za sportovními zážitky prostřednictvím MHD. Mimopražské návštěvníky prosíme, aby svá vozidla nechali na parkovištích P+R.

Olympijský park na Letné má tři vstupy.

Vstup č. 1 – Letná – doprava tramvajovými linkami č. 1, 8, 12, 25 a 26. Tento vchod je nejlépe využít, pokud pojedete metrem linkou B do stanice Náměstí Republiky a odtud 10 minut tramvajovými linkami č. 8 a 26 do zastávky Sparta. Zároveň ho můžete využít, pokud pojedete metrem linkou C, neboť ze stanice Vltavská vás ke Spartě přivezou za sedm minut linky č. 1 a 25.

Vstup č. 2 – od Špejcharu – doprava metrem do stanice Hradčanská nebo tramvajovými linkami č. 1, 5, 8, 18, 20, 25 a 26. Druhý vstup do olympijského parku se nachází v docházkové vzdálenosti (přibližně 5 minut pěšky) od stanice metra linky A Hradčanská. Pokud pojedete tramvajovými linkami č. 5, 12, 18 nebo 20 můžete také využít zastávky Chotkovy sady, odkud je to do centra sportování také přibližně 5 minut pěšky.

Vstup č. 3 – od kyvadla – doprava tramvajovými linkami č. 5 a 17. Ke vstupu do olympijského parku můžete využít také vchod od kyvadla, který je vzdálen zhruba 5 minut pěšky od zastávky tramvají Čechův most. Tento vchod je také vhodné použít, pokud půjdete na Letnou z centra města (z Václavského nebo Staroměstského náměstí) pěšky. 

Vstupenky

Z bezpečnostních důvodů se Český olympijský výbor rozhodl vstupenky do Olympijského parku zpoplatnit. Vstupenky stojí symbolických 50 korun a platí vždy na celý den. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji v sítí Ticketpro (www.ticketpro.cz) nebo na místě v pokladnách Olympijského parku. (za stejnou cenu jako v předprodeji). Děti do 15 let mají vstup zdarma.

Majitelé chytrého telefonu, kteří si stáhnou mobilní aplikaci Olympijského parku pod názvem „Letná 2014“, budou mít možnost si vygenerovat každý den jednu vstupenku zdarma přímo ve svém mobilním telefonu bez nutnosti lístek tisknout. 

Vstup zdarma do Olympijského parku mají v každý všední den také senioři nad 65 let a držitelé průkazů ZTP a ZTP/P.

Půjčovny, šatny, úschovny

Ti, kteří si budou chtít vyzkoušet atrakce Olympijského parku, ale nemají vlastní vybavení, budou mít možnost si za mírný poplatek sportovní náčiní vypůjčit. K dispozici budou půjčovny bruslí nebo kompletních běžkařských setů (nutné složit vratnou zálohu - viz ceník). Pro převlečení budou moci návštěvníci využít šatny, fungovat budou také úschovny věcí. Omlouváme se, ale z bezpečnostním a kapacitních důvodů není možnost krátkodobé úschovy větších předmětů. Kvůli omezenému přívodu vody na Letnou bohužel nemůžeme nabídnout možnost osprchování.

Koutek pro přebalování

Organizátory v Olympijském parku velice těší, že za sportem nebo jen na procházku chodí na Letnou i velké množství maminek s malými dětmi. Pro jejich větší pohodlí proto pořadatelé nachystali koutek pro kojení a přebalování. Ten najdete v zadní části stanu Čtyřlístku. Pokud zapomenete ubrousky nebo plenky, nevadí, povedlo se nám je zajistit s laskavým přispěním firmy Procter&Gamble.

Občerstvení

Pro veřejnost je připravena celá řada stánků, které nabídnou pestrou škálu jídel i nápojů. Návštěvníci si mohou přinést občerstvení vlastní. Zakázáno je jen donášení alkoholických nápojů.

WC

V areálu Olympijského parku je dostatečné množství chemických toalet. Žádáme všechny návštěvníky, aby své tělesné potřeby nevykonávali mimo ně. 

První pomoc

První pomoc poskytuje Záchranná služba Hlavního města Prahy, záchranáři jsou přímo v areálu po celou provozní dobu areálu.

Rezervace sportovišť

Určité druhy sportovních aktivit a programů v OP jako curling nebo hokejová hřiště budou mít rezervační systém a omezenou kapacitu! Pokud chcete mít jistotu, že se dostanete na požadovanou aktivitu v konkrétní čas, můžete si zarezervovat vstup prostřednictvím rezervačního systému. Rezervační systém bude spuštěn koncem ledna. O přesném termínu bude ČOV včas informovat na svých webových stránkách, na stránkách olympijský park a prostřednictvím sociálních sítí.

Berte na vědomí, že např. u kolektivních sportů je součástí rezervace skutečnost, že je nutné obsadit sport určitým minimálním počtem hráčů (např. hokej nebo curling).

Po většinu dne jsou sportoviště volně přístupná s výjimkou všedních dnů 9 – 14 hod., kdy je provoz sportovišť omezen v důsledku organizovaného programu pro školy, Některé hodiny je však nutné předem rezervovat -  např. výuku běhu na lyžích nebo kurz bruslení pro děti i dospělé. 

Ceník rezervací a půjčovného

Kompletní ceník rezervací a půjčovného naleznete zde.

Kalendář akcí MPO (Ministerstva průmyslu a obchodu)

V Olympijském parku Soči - Letná budou v Zóně MPO probíhat konference a semináře, na kterých se povedou diskuze z oblasti zahraničního obchodu a podpory exportu.  Kompletní program konferencí a seminářů zaštiťovaných Ministerstvem průmyslu a obchodu naleznete ke shlédnutí zde. Více informací na www.mpo.cz.

Klouzavý festival Kefír České spořitelny - program

Kompletní program festivalu, kde vystoupí kapela Kašpárek v rohlíku ke shlédnutí zde.

Ohodnoťte Olympijský park Soči - Letná 2014!

Vyádřete svůj názor na Olympijský park v krátkém dotazníku zde.

Časté dotazy

Bydlím na Praze 7. Znamená to pro mě nějakou výhodu?
Po otevření parku (6. 2.) mohou navštívit obyvatelé Prahy 7 park zdarma. Vstupenku najdete v lednovém a únorovém bezplatném časopisu Hobulet.

Můžeme přijít do Olympijského parku (OP) jako organizovaná skupina (škola, školka, zájmový kroužek)?

Jste vítáni! Do parku můžete přijít jednotlivě i ve skupinkách.

Díky široké nabídce sportovních aktivit v Olympijském parku je návštěva vhodná pro organizované skupiny dětí od 6 let. Mladší děti jsou samozřejmě také vítány. Je však třeba zajistit větší počet dohlížejících dospělých osob. Některé sportovní aktivity mohou být fyzicky náročné. Zvažte tedy prosím návštěvu především menších a méně zdatných dětí.

V dopoledních hodinách je park určen zejména žákům základních škol, které uspěly v soutěži „Moje olympiáda.“  Je tak třeba počítat s určitými omezeními (nebude možné využít všechna sportoviště v plném rozsahu). I v tuto dobu je však možné zabruslit si v „ledovém ráji“, využít běžkařský ovál, navštívit Game zónu nebo partnerské stany.

Nemůže Olympijský park poškodit Letenské sady?
Snažíme se být zodpovědným sousedem. Celý projekt na Letné připravujeme tak, aby zeleň v parku nedošla žádné úhony. Všechna sportoviště a stany vyrostou v místech, kde nejsou žádné stromy nebo keře. Pohyb návštěvníků bude regulován tak, aby neměli možnost poničit stávající vegetaci. Pokud by k jakékoliv škodě došlo, je Český olympijský výbor připravený uvést park do původního stavu. Usilujeme o to, aby omezení pro obyvatele byla co nejmenší.

Zůstane park průchozí mezi Národním technickým muzeem a Letohrádkem?
Ano. Bude možné projít po cestě, která vede pod metronomem. Po dobu během stavby, když to bude možné, zůstane pro návštěvníky Letné navíc otevřena ještě jedna z hlavních komunikací napříč parkem.

Jak dlouho bude část letenského parku oplocená?
Plot by měl být odstraněn do 16. března. Demontáž Olympijského parku se budeme snažit urychlit tak, aby omezení bylo co nejkratší. 

Jak to bude s parkováním. Nebudou blokovat návštěvníci parkovací místa pro obyvatele Prahy 7?
Všem návštěvníkům parku doporučujeme, aby se na Letnou vydali městskou hromadnou dopravou. Mimopražské zájemce o návštěvu parku, kteří do hlavního města zamíří autem, prosíme, aby využili parkovišť P+R a pak městskou hromadnou dopravu. Nejlepší spojení je metrem do stanice Hradčanská (trasa A) nebo Vltavská (trasa C) a odtud tramvají do zastávky „Sparta“. Na neukázněné motoristy, kteří by blokovali parkovací místa určená pro obyvatele Prahy 7, budou dohlížet příslušníci městské i republikové policie.

Komentáře a náměty prosím směřujte na e-mail olympijskypark@olympic.cz

Návštěvní řád parku ke stažení zde. 

Generální partneři Oficiální partneři Hlavní mediální partneři Mediální partneři Dodavatelé Generální mediální partneři Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku