14. 02. 2014

Víkendová sportovní „smršť“ na Letné

Olympijský park čeká nejrušnější víkend. V sobotu oslaví narozeniny velké hvězdy Jaromír Jágr a Kateřina Neumannová a přesně před třiceti lety získala štafeta žen na olympijských hrách v Sarajevu stříbrnou medaili v běhu na lyžích. V Olympijském parku navíc přivítáme první reprezentanty ze Soči, úvodní zastávkou snowboardistky Šárky Pančochové po návratu do ČR bude Letná.

„15. únor je dle všeho datum nakloněné českému sportu, proto jsme program Olympijského parku připravovali tak, abychom návštěvníkům tyto chvíle znovu připomněli. Navíc věříme, že se další momenty během víkendu do naší sportovní historie zapíší,“ naráží například na nedělní start Evy Samkové mluvčí Olympijského parku Zuzana Kalátová.   

Návštěvníci parku budou moci o víkendu přivítat první reprezentanty, kteří se již vracejí z dějiště XXII. zimních olympijských her. V sobotu odpoledne poděkujeme za silný zážitek snowboardistce Šárce Pančochové, jejímu trenéru Martinu Černíkovi.

Hokejoví fanoušci budou moci u velkoplošných obrazovek v areálu fandit nejen našemu týmu v utkání proti Švýcarsku, ale také osobně prověřit schopnosti profesionálních brankářů a učit se střílet pod vedením hokejistů z HC Sparta Praha a HC Lev Praha.

Sobotní dění opět zpestří i dopolední program České televize s autogramiádami známých televizních tváří, představením populárních pořadů jako Kluci v akci, Kouzelná školka nebo Zprávičky. První víkendové odpoledne pak bude zasvěceno České olympijské nadaci, proto na Letnou zavítají její prezident Jan Železný, trojnásobný olympijský vítěz v hodu oštěpem, a veslující patronka Mirka Knapková nebo právě se léčící snowboardista Michal Novotný. 

V neděli budeme společně fandit biatlonistům, mužské běžecké štafetě a hned ráno také Evě Samková, která je jedním z českých „želízek“. Tradiční knírek, který si Eva kreslí před každým závodem ve snowboardcrossu pod nos, bude zdobit i návštěvníky parku. „Bude to pro nás takový knírkový den. Ve vybraných partnerských stanech si budou moci malí i velcí návštěvníci nechat ozdobit tváře knírkem. Slíbili jsme to Evě a jejímu trenérovi Jakubu Flejšarovi. A sliby se plnit musí,“ dodává Zuzana Kalátová.   

Nadcházející víkend bude rozhodně nejrušnější, jaký Olympijský park čeká. „Posílili jsme na tyto dny i řady dobrovolníků, aby o každého bylo dobře postaráno. Apelujeme také na návštěvníky, ať nechají určitě doma automobily, případně využijí záchytných parkovišť P+R u všech linek metra, a jedou na Letnou městskou hromadnou dopravou,“ vzkazuje Kalátová a připomíná, že na stránkách parku je také webová online kamera nabízející aktuální pohled do areálu Olympijského parku. Vstup do areálu může být z důvodu bezpečnosti regulován, nejvhodnější je zakoupení lístků v předprodejní síti Ticketpro. „Méně lidí je v parku během všedních dní. Proto ti, kteří si chtějí užít zejména volných sportovišť, nechť za zážitky vyrazí v týdnu,“ nabádá Kalátová.    

Program Olympijského parku na jednotlivých sportovištích i hlavním pódiu najdete na www.olympijskypark.cz. Organizátoři si vyhrazují právo na změnu programu.


Generální partneři Oficiální partneři Hlavní mediální partneři Mediální partneři Dodavatelé Generální mediální partneři Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku