11. 02. 2014

V parku vás čekají dny skoků a severské kombinace

Chtěli byste si vyzkoušet, jaké to je stát na nájezdové věži skokanského můstku? Pak budete mít možnost v Olympijském parku. Byť v menším měřítku. Úterý a středa jsou totiž na Letné věnovány skokům na lyžích a severské kombinaci.

Na travnaté ploše nedaleko vchodu směrem od Letenského náměstí vyrostl malý skokanský můstek K-4, na němž se odehrají exhibice žáků, ale kde si skoky budou moci vyzkoušet děti i dospělí.

V úterý proběhne od 15 hodin exhibiční ukázka skoků v podání žáků, pak budou příchozí malí návštěvníci mít možnost otestovat můstek za asistence profesionálních trenérů.

Po celou dobu provozu parku je také ve stanu Snow Kidz každý den do 18 hodin otevřena výstava historie a vývoje skoků na lyžích. Najdete zde například lyže Jiřího Rašky ze zimní olympiády v Grenoblu 1968, kde získal zlato a stříbro, kombinézu Jakuba Jandy, skokanské vybavení a různá startovní čísla a vstupenky z olympijských her. V úterý se také bude soutěžit o ceny v kvízu. Vyhlášení výherců by měli být přítomni olympijští medailisté ve skoku o lyžích Jiří Parma a Pavel Ploc.

Ve středu proběhne na můstku a na běžecké trati dětský exhibiční závod v severské kombinaci (od 10.30). Odpoledne si pak budou můstek znovu moct vyzkoušet děti, a to jak při tréninku (od 13 hodin), tak při závodě (od 14 hodin). Od 17 hodin je v plánu kvalifikace skokanské benefice Jakuba Jandy s názvem OPEN CUP JESENÍKY pro dospělé. Více informací o ní najdete na www.openworldcup.cz.

 


Generální partneři Oficiální partneři Hlavní mediální partneři Mediální partneři Dodavatelé Generální mediální partneři Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku