07. 02. 2014

V Olympijském parku na Letné se představí paralympionici

Ani handicap není důvodem k tomu nesportovat. O tom se budou návštěvníci Olympijského parku moct přesvědčit v pondělí, kdy se v areálu od 14 hodin představí i sporty zimní paralympiády – sledge hokej, curling pro vozíčkáře, jízda na monoski nebo klasické lyžování s trasérem pro zrakově postižené.

Český paralympijský výbor do Prahy přiveze dva ligové sledge hokejové týmy, které sehrají dva exhibiční zápasy (od 14 a 17.30 hodin). Kdo bude mít zájem, může si sám vyzkoušet pohyb na ledě na speciálních saních (sledge). Naplánovaná je autogramiáda Michala Vápenky a Zdeňka Krupičky (od 17.30 hodin), dvou členů reprezentačního týmu, který se začátkem března vypraví do Soči bojovat o historický úspěch.

Návštěvníci si také budou moct vyzkoušet biatlon pro sportovce se zrakovým postižením. Díky zkušeným trasérům budete moct zjistit, jaké to je pohybovat se na lyžích bez možnosti vidět. K dispozici bude i speciální laserová zbraň, která díky zvukovým signálům umožňuje nevidomým sportovcům střílet.

Obdobně tomu bude i s curlingem pro vozíčkáře. Českému národnímu výběru sice těsně unikla šance startovat na zimních paralympijských hrách v Soči, v Praze ale předvede, jak vypadá curling na vozíčku na špičkové úrovni. Ani zde nezůstanou diváci ochuzeni o možnost vstoupit na led a vyzkoušet si záludnosti tohoto sportu. 

Paralympijský den připomíná, že vrchol čtyřletého sportovního cyklu zimních sportovců přichází i pro handicapované. Zimní paralympiáda v Soči startuje sedmého března a Česká republika bude mít své zástupce ve sledge hokejovém turnaji, mezi lyžaři a také v nové disciplíně, kterou je snowboardcross.

Program dne s Českým paralympijským týmem

  • celý den bude probíhat prezentace Českého paralympijského týmu
  • 14:00–14:45 sledge hokej Zlín vs. Pardubice – hokejová plocha 2
  • 14:45–15:15 možnost vyzkoušet si sledge hokej – hokejová plocha 2
  • 15:00–17:00 prezentace cross country sledge – běžecká trať
  • 15:00–15:30 ukázkový zápas curlingu vozíčkářů – curling
  • 15:30–17:00 možnost vyzkoušet si curling na vozíku – curling
  • 17:00–18:00 prezentace biatlonu a klasického lyžování nevidomých s možností vyzkoušení – biatlon 1. stanoviště
  • 17:30–18:30 autogramiáda sledge hokejistů
  • 17:45–18:15 ukázka lyžování s monoski – snowpark
  • 17:30–18:30 sledge hokej Zlín vs. Pardubice – hokejová plocha 2

Další informace najdete na www.paralympic.cz a www.facebook.com/ceskyparalympijskytym.


Generální partneři Oficiální partneři Hlavní mediální partneři Mediální partneři Dodavatelé Generální mediální partneři Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku