14. 02. 2014

Švédský basketbalista na bruslích oslnil

Thomas Massamba. Taky vám to nezní jako švédské jméno? To protože tento vytáhlý basketbalista pochází z Konga. Do České republiky ho přilákalo angažmá v Nymburce, kde se stal posilou tamního basketbalového klubu. Dětství však prožil tento sympatický chlapík ve Švédsku, kde si vyzkoušel mnoho sportů netradičních pro jeho rodnou zemi.

Nejraději má in-line hokej, ale cizí mu není ani lední hokej, který je pro Česko i Švédsko tak typický. Jelikož studoval sportovní školu, měl možnost vyzkoušet si třeba i běh na lyžích, další z populárních švédských sportovních odvětví. Na ledě se však v Olympijském parku projel poprvé po dlouhé době. „Byl jsem trochu nervózní, vždyť jsem na něm nestál deset let. Ale pak už jsem si dovolil víc,“ říkal osmadvacetiletý basketbalista.

Profesionální sportovci mají většinou zákaz provádět sporty, které by jim mohly způsobit zranění. Mezi ně patří také bruslení. Massamba však dostal výjimku a ukázal, že na bruslích umí. Možnost projet se na ledě si viditelně užíval a byl rád, že se mohl vrátit do let, kdy ještě nebyl profesionálem.

„Je to tady moc pěkné, atmosféra vás tady vtáhne,“ pochvaloval si atmosféru v parku. Nymburský rozehrávač zhlédl také představení biatlonistů ve vytrvalostním závodě a moc se mu líbilo, že čeští fanoušci dokážou fandit i na dálku. „Mám pocit, jako bych byl v Soči.“


Generální partneři Oficiální partneři Hlavní mediální partneři Mediální partneři Dodavatelé Generální mediální partneři Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku