09. 02. 2014

Studio Letná zvyšuje moderátorům tepovou frekvenci: je to jako v kosmu!

Produkční, režiséři, kameramani, redaktoři i reportéři Studia Letná, které je umístěno v samém centru Olympijského parku, se po prvním dni ostrého vysílání na programu ČT2 řídí už jediným heslem: improvizace! Před pár týdny důkladně složený program se v reálném vysílání mění každou minutou. „Původní scénář můžeme použít už jen jako prostírání pod oběd,“ říká s úsměvem redaktor Tomáš Jílek, hudebním příznivcům známý jako největší fanoušek Depeche Mode v zemi. Moderátorskou dvojici ve Studiu Letná tvoří s Darinou Vymětalíkovou. 

Bylo televizní vysílání prvního dne adrenalinovým zážitkem?

Darina: Rozhodně. Vzhledem k tomu, že jsme první olympijský den měli vysílat asi pět hodin z tenisového Fed Cupu a nevysílali. Pak už to bylo všechno čistá improvizace, tedy trošinku, ale opravdu malilinko adrenalin byl.

Tomáš:  Je to adrenalin jak v kosmu! Původní scénář jsme kvůli dešti v Seville mohli použít maximálně jako prostírání pod oběd! Aneb řídíme se podle hesla "všechno je jinak“.

Za vašimi zády hnal hlasitě dav k medaili Jardu Soukupa, který získal pro české barvy první medaili v Soči. Stihli jste to vůbec registrovat?

Darina: Stihli jsme to a krásně jsme si ji s fanoušky vychutnali. V tu dobu jsme zrovna živě nevysílali, tak jsme měli čas si tenhle závod vychutnat.

Na co se během ZOH nejvíc těšíte?

Tomáš: Na hokejový turnaj (co třeba konečně velký repre-průlom nejopomíjenější star současnosti Davida Krejčího), spokojený úsměv Gabriely Soukalové, nějaké nečekané české překvapení, hudební perličky Míry Langera během krasobruslařských přenosů. A teda osobně na pondělí 10. února od cca 21 hodin na koncert ve Vysočanech.

Z čeho máte po sobotě největší radost?

Darina: Že přišlo na Letnou tolik lidí. Studio na ČT2, které mělo vysílat hlavně sporty, které se nevešly na ČT Sport, dostalo nový rozměr. Povýšili jsme motto “Žijeme olympiádou” na novou úroveň.

Líbí se vám mezi lidmi? Že máte díky otevřenému studiu diváky „na dosah“?

Tomáš: Mám rád lidi a divačky na (d)osah!

Darina: Myslím, že pro lidi je taky zajímavé nahlídnout pod pokličku olympijského vysílání. Hlavně musím ocenit naprosto výborné a spontánní reakce různých návštěvníků, které pochytali naživo do našeho vysílání naši reportéři Karel Diviš a Hanka Ježková. Na další dny je navíc připraven i Standa Bartůšek.

Úvodní foto: Václav Mudra


Generální partneři Oficiální partneři Hlavní mediální partneři Mediální partneři Dodavatelé Generální mediální partneři Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku