05. 02. 2014

Štafeta ostravských vytrvalců poběží do Prahy

Statutární město Ostrava, Evropské město sportu 2014, spolu s Ostravskou tělovýchovnou unií, Centrem individuálních sportů Ostrava a Českým klubem olympioniků regionu severní Moravy a Slezska pořádají štafetový běh z Ostravy do Olympijského parku v Praze na Letné. Slavnostně štafeta odstartovala ve středu 5. února v 17 hodin u Fora Nová Karolina.

Program začal už v 16 hod. znělkou Ostravy a vystoupením mažoretek a úvodním slovem náměstka primátora Martina Štěpánka. Postupně byli představeni další hosté, např. olympijští vítězové a medailisté Vítězslav Mácha, David Moravec, František Černík, František Jež, Libor Radimec, Jaroslav Netolička, Adolfina Tačová nebo Martin Tenk. Zazněla také zdravice českým olympionikům a pořadatelům zimní olympiády městu Soči od sportovců a občanů města Ostravy.

Ostrý start štafetového běhu se uskutečnil ve čtvrtek 6. února v 7 hod. na Prokešově náměstí u radnice města. Olympijská štafeta z Ostravy do Prahy se poběží po silnicích a komunikacích mimo dálnice a silnice pro motorová vozidla. Skupinu osmi základních běžců a dvou doprovodných náhradních běžců, mezi nimi také dvě ženy, tvoří vytrvalci TJ Liga 100 Ostrava a Maraton klubu Otto Seitl. Běžci se budou na trati střídat, doprovázet je budou tři technická vozidla.

Trasa běhu dlouhého 334 km povede z Ostravy přes Hlučín, Opavu, Bruntál a Šumperk do východních Čech. Dále přes Pardubice, Kolín a Český Brod až do Prahy do Olympijského parku na Letné. Zde se ostravští sportovci spolu s nejlepší sportovkyní Ostravy 2012 plavkyní Barborou Závadovou zúčastní pozdravného bleskového štafetového běhu českých sportovců.

text: Andrea Vojkovská


Generální partneři Oficiální partneři Hlavní mediální partneři Mediální partneři Dodavatelé Generální mediální partneři Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku