20. 11. 2013

Sportovci rozhodli: českou vlajku v Soči ponese Šárka Strachová

Komise sportovců Českého olympijského výboru zvolila v elektronickém hlasování alpskou lyžařku Šárku Strachovou vlajkonoškou české výpravy pro slavnostní zahájení zimních olympijských her v Soči. Strachová tak bude po Martině Sáblíkové a Štěpánce Hilgertové třetí ženou v dějinách samostatné České republiky, které se této pocty dostalo. Před dvěma lety v Londýně nesl při zahájení letních her vlajku badmintonista Petr Koukal.

„Chtěla bych poděkovat všem členům komise sportovců, kteří mi projevili svou důvěru a vyslovili tak jednoznačnou podporu. Být vlajkonoškou české výpravy je pro mne opravdu velká čest a radost,“ řekla bronzová medailistka z Vancouveru Šárka Strachová, která již po vážné nemoci sbírá první body v aktuálním ročníku Světového poháru.

Šéf české mise v Soči Martin Doktor ČOV výběr Šárky Strachové vítá. Pravomoc jmenovat vlajkonoše předal samotným sportovcům poprvé v historii právě on. „Považuji to za správné a logické řešení. Rozhodovat o tom, kdo ponese vlajku, mají přímo olympionici. Budu rád, když to Šárce pomůže při únorové volbě do Komise sportovců MOV,“ prohlásil Doktor, který se jako vlajkonoš představil v roce 2000 v Sydney.

„Šárku jsme zvolili jednomyslně jak kvůli jejímu silnému příběhu, tak hlavně pro její skvělé výsledky, které dlouhodobě dělají dobré jméno českému sportu ve světě. Navíc Šárka je krásná a velmi sympatická dáma,“ doplnil badmintonista Petr Koukal, předseda Komise sportovců ČOV.

Slavnostní zahájení XXII. zimních olympijských herproběhne na stadionu Fišt 7. února 2014.


Generální partneři Oficiální partneři Hlavní mediální partneři Mediální partneři Dodavatelé Generální mediální partneři Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku