06. 02. 2014

Slavnostní otevření Olympijského parku: Letnou ozdobí sportovní hvězdy i ohňostroj

Den před zahájením zimních olympijských her v Soči čeká sportovní fanoušky ještě jeden ceremoniál. V Praze se totiž dnes slavnostně otevře Olympijský park Soči–Letná 2014, kde si v průběhu olympiády budou moci děti i dospělí zasportovat a zároveň sledovat, jak si vedou reprezentanti v Rusku.

“Prošel jsem si park ještě v předvečer otevření a odcházel jsem nadšený. Bude to úžasný zážitek,” řekl Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru.

Park se ve čtvrtek otevře již v 16 hodin, vstup je v tento den zdarma pro všechny návštěvníky. O hodinu později odstartují dětské sportovní aktivity na hokejových hřištích a na biatlonové střelnici. Hlavní program zahajovací slavnosti začne v 18 hodin. Patřit do něj bude například vystoupení bubeníků, synchronizované bruslení či laserová show.

Svou roli sehrají i sportovní hvězdy včetně olympijských vítězů. Pozvání přijali například hokejový brankář Dominik Hašek, akrobat Aleš Valenta, běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová a Květa Jeriová–Pecková nebo mistryně světa v krasobruslení Radka Kovaříková. Chybět nebudou ani osobnosti politické scény včetně předsedy Senátu ČR Milana Štěcha, ministra školství Marcela Chládka a ministra vnitra Milana Chovance.

Večer ozdobí ohňostroj a také koncert skupiny PORTLESS. Sportovní atrakce budou v provozu. V Olympijském parku, který je večer scénicky nasvětlen, si zájemci mohou vyzkoušet bruslení v ledovém parku, běžkařský okruh s laserovou biatlonovou střelnicí, curlingovou plochu, k dispozici jsou i dvě hokejová hřiště nebo snowpark.

“Těšíme se na každého návštěvníka, který si přijde zasportovat a nebude olympionikům fandit jen z gauče,” dodal Jiří Kejval. “A také pevně věřím, že pro děti bude návštěva parku impulsem k tomu, aby u sportu zůstaly po celý život.”

Olympijský park bude následně od pátku 7. ůnora otevřen každý den do 23. února od 9 do 22 hodin, přičemž v dopoledních hodinách budou sportoviště vyhrazena zejména školákům. Dění v Soči návštěvníkům neunikne díky velkoplošným obrazovkám a informačním panelům. Podrobnosti o programu a další užitečné informace lze najít na www.olympijskypark.cz

Oficiální tisková zpráva ke stažení zde.


Generální partneři Oficiální partneři Hlavní mediální partneři Mediální partneři Dodavatelé Generální mediální partneři Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku