19. 02. 2014

Přijďte si zazávodit na běžkách

Nejen čeští olympionici si mohou užívat atmosféru vyhecovaných biatlonových a běžkařských závodů. Dnes a zítra odpoledne si i vy v závodech Olympijského parku můžete prověřit svůj běžkařský, respektive střelecký um.

Ve středu 19. února se od pěti hodin můžete těšit na závod v běhu na lyžích. Jelikož je kapacita závodů zatím naplněna pouze z jedné třetiny, stále se na soutěž můžete hlásit na místě. Startovné je pro děti do 15 let zdarma, pro dospělé 100,- Kč. Vybraná částka bude následně věnována Nadaci ČOV, která podporuje mladé a nadějné sportovce. Běhá se celkově v devíti věkových kategoriích, a to na jeden (klasicky), tři a pět kilometrů (volná technika).

Zítra je pro vás od 15.30 připraven biatlonový závod na 500, 1500 a 3000 metrů. Závodí se ve stejných věkových kategoriích jako v závodě v běhu na lyžích. Půl hodiny před startem si ve střelnici můžete nacvičit přesnost a rychlost svých výstřelů, laserovou pušku by si s vámi měla na Letné vyzkoušet i trojnásobná olympijská medailistka Kateřina Emmons.

Tři nejlepší závodníci svých kategorií se kromě diplomů a chutných koláčů mohou těšit samozřejmě i na cenné kovy. Ceny předává Zdeňka Vejnarová, bývalá česká biatlonistka a olympionička. 

Úvodní foto: Václav Mudra


Generální partneři Oficiální partneři Hlavní mediální partneři Mediální partneři Dodavatelé Generální mediální partneři Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku