09. 02. 2014

Přijďte si prohlédnout dvojbob a saně

Pokud vás láká vyzkoušet si závodní saně nebo zblízka prohlédnout dvojbob, v neděli odpoledne máte v Olympijském parku na Letné šanci. Do 14 hodin vám účastníci mistrovství světa juniorů předvedou, jak správně roztlačit bob, nastoupit do něho nebo ho zastavit. Posléze si sami můžete vyzkoušet, že to opravdu není lehká věc. K dispozici jsou helmy, dresy či nože, na kterých boby jezdí.

Poté do 16 hodin bude kus ledové dráhy vedle stanu ČEZ patřit znovu sáňkařům. Čekají na vás ochotní instruktoři, kteří vám rádi odpoví na jakýkoliv dotaz. Připraveny jsou na vyzkoušení čtvery saně pro děti i dospělé.

Můžete také nahlédnout do historie a obeznámit se s největšími úspěchy bobistů a sáňkařů. Saně mají v České republice více než sto letou historii. Pro vaši představu dětské saně váží 8 kilogramů a ty pro muže 25 kilogramů. Profesionálové dosahují v ledovém korytu rychlosti více než 140 kilometrů v hodině.


Generální partneři Oficiální partneři Hlavní mediální partneři Mediální partneři Dodavatelé Generální mediální partneři Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku