15. 02. 2014

Olympijská vítězka přišla podpořit děti

Pozorovala děti při curlingu, vyzkoušela si i biatlonovou střelnici. „Docela se mi dařilo, povedlo se mi neudělat chybu z patnácti pokusů,“ líčila olympijská vítězka Mirka Knapková. Veslařská šampionka přišla v sobotu podpořit do Olympijského parku děti v rámce dne České olympijské nadace. „Je pěkné, že si děti mohou zasportovat,“ dodala.

Úspěšná česká reprezentantka je patronkou České olympijské nadace jako medailistka z her v Londýně. Tento projekt se snaží umožnit sportovat dětem, kterým v tom brání nedostatek financí. Nadace přispívá na sportovní vybavení, kurzy, kroužky či soustředění. Nezáleží na tom, jaký mají děti talent, ale na tom, jakou mají chuť něco dělat.

V rámci Olympijského parku si 45 dětí vyzkoušelo curling, střelbu z laserové pušky či bruslení. „Jsem rád, že tady můžu být. Velice se mi tady líbí,“ řekl František, účastník projektu. Děti se také mohly vyfotit s trojnásobným olympijském vítězem Janem Železným, který je prezidentem nadace. Všechny vystoupily na pódium, kde dostaly medaile a dárky od společnosti Sazka.

Více informací o projektu najdete na www.olympic.cz/nadace.


Generální partneři Oficiální partneři Hlavní mediální partneři Mediální partneři Dodavatelé Generální mediální partneři Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku