15. 02. 2014

Neděle knírkům zasvěcená přinesla ZLATOU MEDAILI!;)

MÁME ZLATO! Nedělní dopoledne bylo pro fanoušky českého snowboardingu jednou z dalších velkých chvil letošních her. Eva Samková se stala olympijskou vítězkou ve snowboardcrossu.

S typickým a již tradičním knírkem namalovaným pod nosem se průběžně třetí dáma celkového pořadí snowboardcrossu Světového poháru a druhá žena letošních X-Games postavila na olympijský parket v Soči úderem osmé hodiny SEČ. Ve všech svých jízdách předvedla obrovskou parádu a vždy všechny své soupeřky převálcovala rozdílem třídy.

Ani ve finálové jízdě nenechala nic náhodě a už po startu se probojovala do čela závodu, postupně své vedení navyšovala, a cílovou čáru protnula suverénně jako první s obrovským náskokem. V tu chvíli bylo jasné, že Česko získalo první zlatou olympijskou medalii na ZOH v Soči.

Pod pódiem na Letné jí v tu chvíli fandilo kolem pěti tisíc lidí. Mnozí z nich měli pod nosy namalované knírky, jimiž se mohli návštěvníci parku na počest "Efky" nechat ozdobit ve vybraných partnerských stanech. Možnosti využily zejména děti, které se rády nechaly vyzdobit po vzoru dvacetileté závodnice. Přemluvit se nechaly i některé maminky. Když je to na podporu českého želízka, proč ne. Navíc děti mají z toho ohromnou radost,“ odpověděla návštěvnice Ivana.

Nejpopulárnější byly barvy české trikolory, k vidění byly i jiné podoby knírů, v originalitě se meze nekladly. Celý den jste mohli vidět procházet se návštěvníky s touto netradiční ozdobou tváře. Čerstvou olympijskou vítězku se touto cestou rozhodli podpořit i moderátoři Petr Svěcený a Daniel Stach.

I pro nás na Letné je neděle takový knírkový den. Slíbili jsme to Evě a jejím trenérům. A sliby se plnit musí,dodává s úsměvem mluvčí Olympijského parku Zuzana Kalátová.

A slib se splnil, Letná se zaplnila knírky a  kdo neměl knírek jako by nežil - nefandil.

A VYŠLO TO!;)

Evčo, díky a gratulujeme!;)

Foto: Václav Mudra


Generální partneři Oficiální partneři Hlavní mediální partneři Mediální partneři Dodavatelé Generální mediální partneři Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku