06. 01. 2014

Na Letné začal růst Olympijský park, vstupenky v síti Ticketpro již v předprodeji

Měsíc před zahájením zimních olympijských her začal na pražské Letné vyrůstat Olympijský park Soči – Letná 2014, kde fanoušci budou sledovat zápolení českých sportovců v Rusku a zároveň si řadu sportů vyzkouší.

Stavba areálu, kde vzniknou například dvě hokejová kluziště, obrovská bruslařská ledová plocha, hřiště na curling či laserová střelnice pro biatlon, začala budováním oplocení a návozem kontejnerů a materiálů pro konstrukce. Ze sportovišť začne jako první vznikat rozjezdová rampa ve snowparku, aby na ní mohli organizátoři s příchodem mrazivého počasí začít vyrábět sníh.

Vše musí být nachystáno 6. února, den před zahájením her v Soči, kdy se park otevře sportovním fanouškům. Během olympiády budou atrakce patřit dopoledne dětem, každý den si tu zasportují stovky žáků základních škol, které se zúčastnily soutěže „Moje olympiáda“. Pro malé sportovce bude v Olympijském parku přichystána i spousta další zábavy, do které se zapojí sportovní osobnosti.

Pro dospělé návštěvníky je připraven odpolední a večerní program. Díky velkoplošným obrazovkám a všudypřítomným informačním displejům jim při sportování neunikne dění na hrách. Fanoušci budou také moci díky telemostům pokládat sportovcům v Soči svoje otázky.

„V Olympijském parku fanoušci zažijí hry na vlastní kůži. Vyzkouší si, jak se cítí biatlonisté při střelbě nebo jak náročný je curling. Pobavit se a hýbat se tu může celá rodina. O to právě stojíme. Chceme, aby lidé začali více sportovat. Proto je vstupné pouze minimální,“ připomíná Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru.

ČOV sáhl po symbolickém vstupném z bezpečnostních důvodů. Předprodej byl již zahájen, a to od tříkrálového poledne na každý den pět tisíc vstupenek v ceně 50 korun. Návštěvníci mohou zakoupit lístky v síti Ticketpro, která má více než 800 prodejních míst po celé ČR.

Navíc každý, kdo si stáhne do chytrého telefonu chystanou mobilní aplikaci Olympijského parku, bude mít možnost vygenerovat si vstupenku zdarma přímo ve svém mobilném telefonu. Děti do 15 let vstupné neplatí. Veškeré užitečné informace ohledně vstupenek či změn programu najdou návštěvníci také na webu www.olympic.cz/olympijskypark.

Během stavby zůstane pro návštěvníky Letné otevřena jedna z hlavních komunikací napříč parkem, průchod bude zachován na cestě „pod Stalinem“. „Usilujeme o to, aby omezení pro obyvatele bylo během stavby co nejmenší,“ ujišťuje Jiří Kejval.

Olympijský park vznikl s výraznou pomocí hlavního města Prahy, které vyšlo ČOV vstříc hned v několika oblastech. „Praha se snaží sportovní aktivity pro veřejnost dlouhodobě podporovat, a proto, když se na nás obrátil Český olympijský výbor s prosbou o spolupráci při realizaci parku, rádi jsme tento výjimečný projekt podpořili – poskytnutím pozemků, asistencí záchranné služby a městské policie nebo při informovanosti občanů,“ uvedl radní pro oblast veřejné správy, legislativy a sportu Lukáš Manhart.


Generální partneři Oficiální partneři Hlavní mediální partneři Mediální partneři Dodavatelé Generální mediální partneři Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku