21. 01. 2014

Moje olympiáda: soutěží se zúčastnily tisíce školáků

Série soutěží Moje olympiáda pro třídy základních škol a víceletých gymnázií je po dvou a půl měsících u konce. O výlet do olympijského parku, který vzniká na pražské Letné, hrálo ve finálových kolech téměř 6 500 školáků z celé České republiky, nejaktivnější byly týmy z Královéhradeckého a Středočeského kraje. Do Olympijského parku se v únoru během her v Soči podívá nejméně 70 škol.

„Nesmírně nás těší, že projekt Moje olympiáda vzbudil v dětech po celé zemi takový zájem. Dostávali jsme dopisy od učitelů a ředitelů škol. Je to potvrzení, že pokud dáte dětem důvod se pohybem bavit, tak do toho jdou naplno,“ říká předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

„Česko sportuje je perfektní projekt a chci za něj poděkovat, na naší škole se setkal s úspěchem. Už se těšíme na další podobný,“ napsala například kantorka Věra Jirovcová ze ZŠ a MŠ Na Balabence.

Školáci si vyzkoušeli sportovní dovednosti i znalosti a ukázali, jak umí fandit českým reprezentantům. Žáci vyráběli fandítka, psali slogany a natáčeli videovzkazy. Klipy i fandítka je možné zhlédnout na internetu.

V každé dílčí soutěži Mojí olympiády (tzn. za video, kreativitu, kvíz a štafetu) se na dárky může těšit vždy deset nejlepších škol. V celkovém součtu všech soutěží vyhrává pět nejúspěšnějších škol z každého kraje výlet do Olympijského parku na Letné. Zde na žáky čeká sportovní program, během kterého si mimo jiné vyzkouší i zimní olympijské sporty. Pořadí škol najdete zde.

Česko sportuje je projekt na podporu zdravého životního stylu v České republice. Spojuje osvětovou kampaň, vlastní sportovní aktivity Českého olympijského výboru a spolupráci s existujícími sportovními podniky. Projekt vznikl za podpory Mezinárodního olympijského výboru, ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, ministerstva zdravotnictví, České televize a dalších partnerů.

Fotogalerie ke shlédnutí zde.


Generální partneři Oficiální partneři Hlavní mediální partneři Mediální partneři Dodavatelé Generální mediální partneři Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku