10. 01. 2014

Moje olympiáda pro děti ze všech koutů republiky

Do série soutěží pod názvem Moje olympiáda se zapojilo 250 týmů z českých základních škol a víceletých gymnázií, které bojují o zájezd do olympijského parku na pražské Letné během konání ZOH v Soči. Školáci si zkoušejí sportovní dovednosti i znalosti a předvádí, jak umí fandit českým reprezentantům.

„Podle statistik Evropské unie sportuje v Česku 28 procent populace, zatímco v Německu je to 49. A od roku 1995 se u nás zpětinásobil počet obézních dětí. S tím musíme něco dělat. I proto se soustředíme především na mládež,“ vysvětluje Jiří Kejval, předseda ČOV.

Pět nejlepších školních týmům z každého kraje ČR, které se do soutěže Moje olympiáda zapojily, zažije atmosféru olympijského parku na Letné, jehož dopolední program bude dětské veřejnosti vyhrazen. Na místě budou moci děti bruslit, běhat na lyžích, vyzkoušet si střelbu na laserové střelnici, curling nebo jízdu ve snowparku.  

Program Moje olympiáda připravil Český olympijský výbor v rámci dlouhodobého projektu na podporu zdravého životního stylu Česko sportuje. Spojuje osvětovou kampaň, vlastní sportovní aktivity Českého olympijského výboru a spolupráci s existujícími sportovními podniky. Projekt vznikl za podpory Mezinárodního olympijského výboru, ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, ministerstva zdravotnictví, České televize a dalších partnerů.


Generální partneři Oficiální partneři Hlavní mediální partneři Mediální partneři Dodavatelé Generální mediální partneři Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku