08. 02. 2014

Martin Černík: Snowpark je pro všechny

Jako trenér snowboardové reprezentace je momentálně na olympiádě v Soči, přesto se Martin Černík hojně podílel na vzniku Snowparku na Letné a programu v něm. Až se vrátí z Her, cestu sem nevynechá. “Šel bych si zajezdit do večerního nasvíceného parku,” plánuje.

Jste garantem snowparku. Co všechno to pro vás obnášelo?

“Jsem rád, že se můžu podílet na realizaci takového projektu. Víceméně jsem celý koncept dával dohromady, promýšlel technický postup a pak jsme se s naší Snowjam partou pustili do realizace. Největší radost mám z toho, že to je opravdu projekt pro každého. Na místě je půjčovna, kde si zájemci mohou otestovat prkna Lib Technologies, Burton, Gravity. Dále bude fungovat výuka certifikovaných instruktorů, takže kdo si chce snowboarding zkusit poprvé, má skvělou šanci. Kromě snowparku je tam plac pro začátečníky a taky mini snowpark s malými snowboardy Burton pro ty nejmenší.”

Jsou akce ve snowparku určené opravdu pro všechny, nebo je potřeba mít už nějaké zkušenosti?

“Akce jsou opravdu pro všechny. Samozřejmě je dobré umět základy, ale v zásadě chceme, aby si snowboardisti dobře zajezdili, potkali se, vyhráli zajímavé ceny, nafotili pěkné fotky a hlavně se pobavili. Pro nás je to možnost rozvíjet snowboarding a hledat mladé talenty.”

Až budete mít příležitost, zajezdíte si sám na Letné?        

“Určitě. Jak dorazíme se Šárkou Pančochovou ze Soči do Prahy, tak chceme zkusit ten sedmnáct metrů dlouhý rail, který pro nás vyrobili kluci z Mysticu. Přijedeme patnáctého, kdy se zrovna jede Volcom Peanut Butter Rail Jam, takže si to chceme pořádně užít.”

Co všechno jste do Snowparku naplánovali za akce?

“Chystá se několik závodů. V neděli 9. února proběhne soutěž série King of Jib nebo 11. února Burton Session, která se pojede v den závodů v U-rampě v Soči, takže přijdťe jezdit a fandit na Letnou. Závěrečnou akcí na Letné bude 23. února závod Českého poháru, kde se soutěží o Chrysler PT Cruiser od partnera GO-CAR.cz. Kromě těchto závodů budou v parku i denní menší soutěže pro veřejnost, do kterých nám Snowboard Zezula věnoval ceny pro nejtalentovanější návštěvníky, takže každý den bude nějaký vítěz.”

Foto: Milan JarošVedle toho se ale chystají exhibice profesionálů. Na koho se můžou návštěvníci těšit?

“Exhibice se právě pojedou v rámci těch větších akcí, kdy jednotlivé firmy představí své týmy, takže návštěvníci můžu vidět přední domácí jezdce a reprezentanty.”

Šárka Pančochová bude mít patnáctého února na Letné autogramiádu. Uvidíme ji taky na prkně?

“Uvidíme, jak na tom budeme, až dorazíme, když to trochu půjde, tak určitě. Snowboarding je pro nás radost.”


Generální partneři Oficiální partneři Hlavní mediální partneři Mediální partneři Dodavatelé Generální mediální partneři Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku