28. 01. 2014

​Letná pod sněhem: Olympijský park roste před očima

V Olympijském parku na Letné, který je prvním vrcholem dlouhodobé kampaně ČOV Česko sportuje, jsou už téměř připravená sportoviště včetně unikátního Ledového ráje. Slavnostní otevření parku je plánováno na 6. února.

„Olympijský park vypadá týden před otevřením skvěle. Chci poděkovat všem, kteří na jeho přípravě pracují dnem i nocí. Věřím, že si děti a dospělí olympijskou atmosféru v Praze užijí a zimní sporty si zamilují,“ říká předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

Sport a kultura na Letné

Olympijský park na Letné nabídne jedinečný „Ledový ráj“ s kluzištěm a zaledovanými cestičkami o celkové ploše přesahující 6 500 m2, který díky speciální technologii vydrží do plus 14 stupňů. Areál dále nabídne dvě hokejová hřiště, běžkařskou trať s laserovou střelnicí pro biatlon, curlingovou dráhu anebo snowpark. Na sportovištích budou probíhat např. exhibiční závody, dovednostní soutěže anebo si pod dohledem instruktorů sporty vyzkouší vítězné školní týmy z celonárodní soutěže Moje olympiáda.

Součástí parku budou také obrazovky, na nichž budou návštěvníci sledovat přímé přenosy ze Soči a každý večer program obohatí hudební koncerty. Sobotní dění zpestří dny České televize, která bude mít po celou dobu her přímo v areálu studio vysílající pro program ČT2. Díky moderní technice bude možné přes tzv. telemosty přivítat české sportovce z Ruska přímo na Letné.

Praktické informace

Olympijský park slavnostně otevře své brány ve čtvrtek 6. 2. večer. V ten samý den budou moci fanoušci zdarma od 16:00 hodin premiérově vyzkoušet všechna sportoviště. Park bude nadále pro veřejnost otevřený od 7. 2. do 23. 2. vždy od 9:00 hodin do 22:00 hodin. O chod areálu se bude starat na 300 dobrovolníků.

Denní vstupenky za 50 Kč je možné zakoupit v předprodeji v síti Ticketpro nebo během her přímo u tří vstupních bran do areálu. Děti do 15 let, obyvatelé Prahy 7 a ti, kteří si vstupenku vygenerují v aplikaci „Letná 2014“ ve svých chytrých mobilních zařízeních před vyčerpáním kapacit, mají vstup zdarma. Rezervaci sportovišť umožní online systém.

Návštěvníci, kteří nemají vlastní sportovní vybavení, budou moci využít přímo na místě služeb půjčoven. Ceny se budou pohybovat mezi 50 a 150 korunami. „Pokud má kdokoli vlastní sportovní vybavení, nechť si ho vezme s sebou. Kapacita půjčoven není neomezená,“ říká mluvčí Olympijského parku Zuzana Kalátová. Výtěžek ze vstupného a půjčovného půjde na konto České olympijské nadace.

Letná je dobře dostupná pražskou hromadnou dopravou, nejblíže parku jsou tramvajové zastávky Korunovační nebo Sparta. Mimopražským návštěvníkům poslouží záchytná parkoviště P + R, jedině handicapované osoby budou moci parkovat na Letné.

 


Generální partneři Oficiální partneři Hlavní mediální partneři Mediální partneři Dodavatelé Generální mediální partneři Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku