17. 02. 2014

Letenská statistika: Olympijský park láme rekordy

1400 rozdaných medailí, celkem víc než 233 tisíc lidí, šedesátkrát zdolaný obvod Země na bruslích. Taková je řeč čísel Olympijského parku po jedenácti dnech.

Jen za první týden Olympijský park přivítal během všedních dopolední na 2200 organizovaných dětí, přičemž přes polovinu z nich tvořily školní týmy ze všech krajů ČR účastníci se soutěže Moje olympiáda. „Už jsme rozdali 1400 medailí a sečteme-li čas, který tyto děti strávily aktivním pohybem, tak jsme se během prvního týdne dostali na víc než 85 tisíc minut,“ vypočítává mluvčí Olympijského parku Zuzana Kalátová a dodává: „Ledový ráj je mezi dětmi i dospělými největším sportovním hitem parku. Lidé na něm už šedesátkrát objeli naši planetu kolem dokola.“

Na Letnou denně míří také neorganizované skupiny čítající desítky dětí z mateřských a základních škol nebo dětských domovů, které jejich doprovody hlásí předem „Za Kraj Vysočina jsem vybral Gymnázium Nové Město na Moravě a celého programu v Olympijském parku se s nimi zúčastnil. Musím konstatovat, že to byla od ČOV výborná myšlenka a setkala se u dětí i učitelů s velmi pozitivním ohlasem,“ podotknul Luboš Straka, viceprezident Asociace školních sportovních klubů ČR.

V součtu po jedenácti dnech parkem prošlo již více než 233 000 lidí a například hokejové zápasy sledovalo pod hlavním pódiem u velkoplošných obrazovek na 15 000 párů očí, závod Evy Samkové pak v neděli dopoledne vidělo na Letné 5 000 návštěvníků. „Sportovním fanouškům patří velké poděkování i od reprezentantů v Rusku, kteří hlavně díky sociálním sítím a televiznímu vysílání vědí, jak jim na Letné dennodenně lidé fandí,“ vzkazuje Kalátová.     

Zajímavosti Olympijského parku:

  • stánek Alpine Pro na Letné je aktuálně nejlepší prodejnou firmy v ČR
  • Pilsner Urquell denně vyčepuje deset sudů piva o objemu á 50 litrů
  • hostesky ČEZ rozdají 100 litrů čaje ve všedních dnech, během víkendových dní 200 litrů 
  • denně se v jediném stánku upeče na 200 kg trdelníku

 

Ohlasy návštěvníků:

Děkujeme za naší rodinu za krásný olympijský park na Letné. V sobotu jsme sice jeli do Prahy zbytečně (když jsme v 15:15 přišli ke vchodu, bylo nám řečeno, že vstupenky došly) a byla jsem tedy hodně naštvaná. Včera jsme ale vyrazili znovu, do parku se dostali bez problémů a byli jsme nadšení. Opravdu moc chválíme! Někdo kritizuje zbytečně vysoké náklady na tento park, ale když vidím, kolik lidí (a hlavně dětí) tam sportuje, tak je to úžasný. Ještě se tam určitě vrátíme.

Zdraví Renata Pitrová s rodinou, Mladá Boleslav

13. 2. 2014 jsme navštívili Olympijský park a bylo to úžasné! Samozřejmě, že jsme slyšeli o příznivých ohlasech, ale ve skutečnosti to bylo ještě lepší. Naše děti u Vás prožily neopakovatelný den! Děkujeme Vám.

Libor Hubáček, 4. ZŠ Most

Dnes jsem k Vám zavítala s pětiletou dcerou. Přijely jsme hned ráno a báječně jsme si to užily. Vyzkoušela si díky tomu poprvé i lyže. Chtěly jsme zkusit i běžky, ale bohužel se to nedalo kvůli tomu, že malé botičky byly hned pryč. I přesto si myslím, že je to báječné co jste zvládli vytvořit. Přijely jsme k Vám z České Lípy a hned bychom jely znovu.

Děkujeme za báječný zážitek, Prášilová Marie a dcera Zoe z České Lípy

Program Olympijského parku na jednotlivých sportovištích i hlavním pódiu najdete na www.olympijskypark.cz. Organizátoři si vyhrazují právo na změnu programu.

Úvodní foto: Milan Jaroš


Generální partneři Oficiální partneři Hlavní mediální partneři Mediální partneři Dodavatelé Generální mediální partneři Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku