16. 02. 2014

Kanoista porazil na běžeckém trenažéru mistra světa

Pikantní závod dvou zcela odlišných sportovců byl k vidění v neděli ve stanu ČVUT v Olympijském parku Soči – Letná. Minutového zápolení na lyžařském trenažéru SkiErg se zúčastnili dva medailisté z olympijských her. Do zápolení se totiž zapojil bronzový medailista ze štafety a mistr světa v běhu na lyžích Martin Koukal a člen bronzového čtyřkajaku Josef Dostál.

Jejich souboji přihlíželo mnoho diváků. Koukal ulil start, který se proto musel opakovat. Závod nakonec vyhrál rychlostní kanoista Dostál, jenž uplatnil své fyzické parametry a Koukala udolal. Stejnou disciplínu si mohli vyzkoušet také všichni návštěvníci Olympijského parku.

„Areál se mi líbí, vyzkoušel jsem běžky a střelbu na bránu,“ prozradil Dostál, který se v parku zúčastnil už také exhibice na běžkách, v níž skončil druhý. Koukal přijel na Letnou s rodinou. „Je to tady krása, vyzkoušeli jsme brusle,“ dodal mistr světa na 50 kilometrů volně z roku 2003. 

Úvodní foto: Milan Jaroš


Generální partneři Oficiální partneři Hlavní mediální partneři Mediální partneři Dodavatelé Generální mediální partneři Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku