16. 02. 2014

Jeriová–Pecková: Díky parku je kus olympiády i v Praze

Před třiceti lety slavila na zimní olympiádě v Sarajevu dosud největší úspěch české štafety v běhu na lyžích. Květa Jeriová–Pecková jako finišmanka družstva s Dagmar Švubovou, Blankou Paulů a Gabrielou Svobodovou vybojovala stříbrnou medaili. Výročí, které připadlo na sobotu 15. února, přišla trojnásobná olympijská medailistka oslavit i do Olympijského parku.

„I po třiceti letech mě občas někdo zastaví na ulici, což mě velmi překvapuje. Zároveň to potvrzuje, že pro spoustu lidí jsou sportovní zážitky nezapomenutelné,“ říkala Jeriová–Pecková, jež přijala pozvání do Olympijského parku i přesto, že kvůli tomu nestihla atletické závody své dcery.

Sedmapadesátiletá štíhlá dáma u sportu zůstala nejen jako učitelka, je také předsedkyní Českého klubu fair-play při Českém olympijském výboru. Část olympijských her sledovala přímo v Soči. „Olympiáda je perfektně připravená. Jediné, co bylo tentokrát jinak než obvykle, byla velmi přísná bezpečnostní opatření,“ popisovala.

Hry už teď bude sledovat v Česku. „Olympijský park je skvělý nápad, přestože ho na začátku provázela jakási nepřízeň veřejnosti. Podle mě je to však skvělý způsob, jak Hry přiblížit lidem, jak jim přiblížit emoce a jak různá sportovní odvětví ukázat hlavně dětem. Je to krásný příklad toho, jak olympiáda vypadá, prostě takový kus olympiády v Praze,“ pochválila projekt.

Štafetu v roce 1984 rozbíhala Dagmar Švubová, která předávala čtvrtá Blance Paulů. Ta české umístění ještě o jednu příčku vylepšila, třetí v pořadí Gabriela Svobodová (maminka biatlonistky Gabriely Soukalové) kontakt se špičkou následně udržela.

Jeriová na závěrečný úsek vybíhala těsně čtvrtá. Na svém úseku předvedla suverénní a takticky stoprocentně zvládnutý závod. „Asi to bude znít troufale, ale když jsem se to ráno probudila, tak jsem věděla, že mě ten den nikdo neporazí,“ usmívala se při vzpomínce na stříbrný úspěch. 


Generální partneři Oficiální partneři Hlavní mediální partneři Mediální partneři Dodavatelé Generální mediální partneři Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku