13. 02. 2014

Hokej v parku ve spojení se sportem lákal

Už i ten nejpopulárnější český zimní sport má po středě svou olympijskou premiéru za sebou. Čeští hokejisté sice po nepovedeném vstupu do zápasu podlehli svým soupeřům ze Švédska 2:4, náladu v Olympijském parku však tento dílčí neúspěch do kolen neposlal.

Hokejový fanoušek Petr si nemyslí, že by úvodní prohra měla znamenat větší komplikace v cestě za medailí. „Pokaždé, když se nám v úvodu turnajů nedařilo, jsme obvykle došli až do finále. Naopak když jsme ze základní skupiny postupovali z prvního místa, obvykle to dopadlo bledě,“ zavzpomínal návštěvník zahalený do Jágrova dresu, jenž si atmosféru na Letné pochvaloval: „Je to tu naprosto boží. Je super, když fandí takové masy lidí, je to neopakovatelný pocit.“

Fandění se svými přáteli si užíval i Petr, který do Olympijského parku dorazil pouze kvůli tomuto utkání. „Na hokej jsem se vždycky chodil koukat s kamarády, nemá to takový spád, když se člověk dívá sám. Vždy jsme chodili buď do barů, nebo na Staroměstské náměstí. Tady se mi moc líbí,“ řekl a plánoval, že s kamarády po utkání ještě vyzkouší curling.

Skloubení pasivního a aktivního sportu si pochvalovala i Kateřina. „Přišli jsme o něco dřív, abychom si vyzkoušeli i bruslařskou dráhu. Je super, že si můžeme zasportovat a následně sport sledovat s ostatními na velkoplošných obrazovkách. Myslím, že dorazím i na následující duel proti Lotyšsku,“ zakončila sympatická návštěvnice.

Druhý zápas české hokejové reprezentace proti Lotyšsku je na programu v pátek 14. února již od 9.00.


Generální partneři Oficiální partneři Hlavní mediální partneři Mediální partneři Dodavatelé Generální mediální partneři Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku