22. 02. 2014

HIT Partners vládli Letná Classics, teď se chystají na olympiádu

Zatímco v Soči hokejisté Finska a Spojených států amerických bojovali o bronzové olympijské medaile, v Olympijském parku na Letné bylo v sobotu na programu již hokejové vyvrcholení. Ve dvou kategoriích se totiž hrálo o celkové vítězství v turnaji Letná Classics.

Již dopoledne se divákům představily čtyři celky kategorie Open, která byla určena především méně zkušeným mančaftům. Ze semifinále nakonec postoupili Baroni společně s HC Lake Stars, v souboji o třetí místo se tak proti sobě postavilo mužstvo ČEZ a Vinohradští Jezdci. Zatímco druhý jmenovaný tým nastřílel hned devět branek, ČEZ se trefil šestkrát a musel se spokojit s "bramborovou" medailí. Početné publikum se na gólové hody mohlo těšit i ve finálovém klání: Baroni nakonec HC Lake Stars přestříleli v poměru 7:3.

Kategorie Open návštěvníky Olympijského parku jaksepatří zhýčkala, v jednom utkání průměrně padlo více než dvanáct branek! Nejlepším střelcem play-off se nakonec stal kanonýr vítězného celku Tomáš Rejchrt, jenž brankáře soupeře překonal během dvou zápasů hned devětkrát.

V kategorii Elite pro výkonnostně kvalitnější celky se do semifinálových bojů probojovala čtveřice HC Wizards A, Q-Foto, Black Bridge Bastards a HIT Partners. Zatímco HIT Partners s přehledem postoupili po výsledku 5:2 přes Black Bridge Bastards, v černém hrající HC Wizards A se na těsné vítězství 2:1 nad favorizovaným Q-Foto poměrně nadřeli. 

Třetí místo v turnaji obsadilo družstvo Black Bridge Bastards z Černého Mostu. To si poradilo s výběrem ČEZu v poměru 8:5, k vítězství mu dopomohl především hattrick Ondřeje Podavky, se čtyřmi zásahy nejlepšího střelce play-off své kategorie.

Veliké množství osobních soubojů, rychlých nájezdů, nebezpečných střel a vynikajících zákroků obou brankářů přineslo finále v "královské" kategorii.  Přestože se černí Wizards brzy ujali vedení 1:0, v bílém hrající HIT Partners v závěru druhé půle vyrovnali a svého unaveně působícího soupeře udolali v poločase druhém: konečné skóre se zastavilo na číslicích 5 a 1.

S výkonem svého týmu byl samozřejmě spokojen kapitán mužstva Jiří Nesvatba: "Myslím si, že jsme odehráli výborný zápas. Sešli jsme se vlastně pouze pro tento turnaj, takže jsme na systém čtyři na čtyři ani nebyli zvyklí." A pak dodal: "Nyní plánujeme, že budeme v následujících čtyřech letech hodně trénovat a potom pojedeme do Koreje na olympiádu!"

Všichni účastníci semifinále získali pivo značky Pilsner Urquell a památeční puky s logem Olympijského parku. Vítězové svých kategorií se kromě zlatých medailí mohli radovat rovněž ze zisku skleněné trofeje společnosti Lasvit. Nejlepší střelci si mimo to z turnaje Letná Classics odvezou ceny z olympijské kolekce českého týmu.

Úvodní foto: Milan Jaroš


Generální partneři Oficiální partneři Hlavní mediální partneři Mediální partneři Dodavatelé Generální mediální partneři Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku