07. 02. 2014

Exhibici na běžkách ozdobí hvězdy sportu i filmu

České sportovní hvězdy se na běžkách neprohánějí jen v ruském Soči. V rámci exhibice se v sobotu 8. února od 14 hodin představí v Olympijském parku na Letné například olympijská vítězka ve veslování Mirka Knapková, členové bronzové běžecké štafety z her v Calgary Radim Nyč a Martin Petrásek, mnohonásobný veslařský medailista Václav Chalupa, kompletní bronzový čtyřkajak z londýnských her nebo majitel stříbra z mistrovství světa ve vodním slalomu Jiří Prskavec.

Všichni účastníci poběží individuální závod na jeden kilometr, do finále se probojují čtyři nejlepší bez rozdílu kategorií. Jako první na trať vyrazí český reprezentant v běhu na lyžích Jiří Horčička, s jehož časem se při exhibici i po ní bude moci poměřit každý běžec, který ho bude v lyžařské stopě následovat.

Exhibice se kromě mnoha známých sportovců zúčastní také osobnosti českého showbyznysu, na běžkách se projedou například herci Jan Čenský nebo Jakub Kohák, divadelní prkna za běžecká prkýnka by měla vyměnit i herečka Veronika Žilková.

Nejlepší přehled o průběhu závodu budou mít diváci z můstku přímo nad tratí. Po exhibičním běhu se v běžkařském areálu uskuteční autogramiáda.

Účastníci:

Jiří Prskavec (vodní slalom, 2. místo na MS 2013)

Václav Chalupa (veslování, 2. místo na LOH 1992)

Radim Nyč (člen bronzové štafety na ZOH 1998)

Martin Petrásek (člen bronzové štafety na ZOH 1998)

Miroslava Knapková (veslování, 1. místo na LOH 2012)

Daniel Havel (člen bronzového čtyřkajaku na LOH 2012)

Lukáš Trefil (člen bronzového čtyřkajaku na LOH 2012)

Josef Dostál (člen bronzového čtyřkajaku na LOH 2012)

Jan Štěrba (člen bronzového čtyřkajaku na LOH 2012)

Jaroslav Radoň (bronzový medailista z MS v rychlostní kanoistice)

Filip Dvořák (bronzový medailista z MS v rychlostní kanoistice)

Veronika Žilková

Jan Čenský

Jakub Kohák

Agáta Hanychová

Úvodní foto: Václav Mudra


Generální partneři Oficiální partneři Hlavní mediální partneři Mediální partneři Dodavatelé Generální mediální partneři Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku