03. 02. 2014

Dobrovolníci budou tváří parku

Na týden si vezme v práci dovolenou, aby mohl jako dobrovolník působit v Olympijském parku Soči – Letná 2014. Ale nejen to, Petr Pospíšil kvůli tomu pocestuje do Prahy dokonce z Dánska. „Mám dobrou zkušenost z Českého domu v Londýně. Z celého ansámblu sálá dobrá nálada, která je zárukou toho, že si to tu užijeme,“ řekl Pospíšil, jenž bude pracovat v produkci.

V Londýně nasával přímo atmosféru olympijského města, které má rád samo osobě. „V tomhle případě nejsem přímo v Soči, ale předpokládám, že nálada se přenese sem,“ uvedl Pospíšil, který je spíše sportovním fanouškem než aktivním sportovcem. „Pánové napravo, dámy nalevo, to by mi šlo,“ dodal Pospíšil s úsměvem.

Navádět návštěvníky, řídit provoz na sportovištích, provádět školáky, dohlížet na dodržování pravidel, poskytnou dobrou radu nebo pomoc v případě nouze – to vše a mnohé další je v popisu práce žen a mužů v zelených bundách s nápisem „CREW“. V parku se jich v průběhu her v Soči vystřídají zhruba tři stovky.

„Stáváte se tváří tohoto parku. Moc vám děkuji, že jste se přihlásili, a doufám, že budete spokojeni, že vám tahle akce dala poznat něco nového,“ řekl při nedělním školení dobrovolníků Miroslav Jansta, místopředseda Českého olympijského výboru.

Během tříhodinového setkání si dobrovolníci prohlédli park a dostali přesné instrukce, jak se chovat například v případě zdravotních problémů některého z návštěvníků, jak kooperovat s bezpečnostní službou nebo jak řešit další možné situace.

„Máme tady jedinečnou akci, která umožní široké veřejnosti zažít atmosféru olympiády a zasportovat si v samém srdci Prahy. Do parku přijede z celé republiky až šest tisíc školních dětí, pro které je připraven bohatý sportovní program. Pevně věřím, že návštěva Olympijského parku bude pro děti impulsem, aby u sportu zůstaly po celý svůj život,“ řekl za organizátory Jan Plachý, který má dobrovolníky na starosti. A dodal: „Pro mne jsou všichni dobrovolníci stejně důležití. Je třeba si uvědomit, že bez nich by se akce takového rozsahu vůbec nemohla konat.“

 


Generální partneři Oficiální partneři Hlavní mediální partneři Mediální partneři Dodavatelé Generální mediální partneři Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku