20. 02. 2014

Čtyřlístek i jeho autor slavili na Letné

Autor komiksu Čtyřlístek Jaroslav Němeček oslavil ve čtvrtek 70. narozeniny. Zároveň jeho komiks slaví 45 let od svého vzniku. A tak bylo v Olympijském parku Soči – Letná 2014 opravdu co slavit.

Na pódiu popřála Jaroslavu Němečkovi s kyticí 70 růží manželka Lucie, dorazila také olympijská vítězka ve střelbě Kateřina Emmons s dcerkou Julií. Na pódiu nechyběly ani postavičky Myšpulín, Bobík, Pinďa a Fifinka.

"Čtyřlístek vznikl tak, že jsme s mojí paní začali vymýšlet, co by se dětem mohlo líbit. Za jedno odpoledne jsme vymysleli čtyři postavičky, které se daly do vydavatelství. Tam byli naštěstí čtyři třiadvacetiletí kluci a ti řekli, že to vezmou. Však ono se to nějak chytí. Ono se to opravdu chytlo,“ vypráví autor, kterého znají generace čtenářů. Znát to bylo například při soutěži, kdy děti odpovídaly na to, kde postavičky bydlí nebo co rád jí Bobík.

Úvodní foto: Milan Jaroš


Generální partneři Oficiální partneři Hlavní mediální partneři Mediální partneři Dodavatelé Generální mediální partneři Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku