10. 01. 2014

Česko sportuje i na Letné

Je nepopiratelným faktem, že lidé se čím dál méně hýbou. Od roku 1995 se jen u nás zpětinásobil počet obézních lidí, přes 10 tisíc dětí trpí obezitou s komplexními metabolickými změnami a 70 tisíc pak závažnou obezitou. Toto musíme změnit! Přivést nejen děti a mladé lidi ke sportu chce projekt Česko sportuje podporující zdravý životní styl obyvatel České republiky.   

Kdo sportuje, ten nezlobí, umí se spolehnout na druhého, je odolný, cítí se dobře, umí překonávat překážky i skousnout prohru, pozná nové kamarády, respektuje pravidla a hraje fair, nenudí se, dokáže pomoci a být oporou.

„Součástí tohoto pro nás srdečního projektu bude i olympijský park na Letné s unikání ledovou plochou, curlingovou dráhou, běžeckým oválem i snowparkem. Chceme veřejnosti během her znovu připomenout zimní sporty, ukázat jejich kouzlo a fandit přitom našim reprezentantům, kteří budou v Soči bojovat o co nejlepší výsledky. Fanoušci se nemusejí bát, že by jim při aktivním pohybu utekla některá událost ze závodního programu, přenosy totiž poběží na desítkách velkoplošných LED obrazovek,“ říká Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru.   

Do projektu Česko sportuje se již s nadšením zapojili mnozí olympionici jako třeba veslařka Mirka Knapková nebo lyžař Kryštof Krýzl, kteří natočili pro děti a jejich učitele motivační videa zaměřená na základní sportovní dovednosti.

Čeští reprezentanti se také pravidelně setkávají s dětmi na různých sportovištích, například na konci minulého roku seznamoval děti s judem Lukáš Krpálek. „Jak děti viděly své spolužáky s úsměvem v akci, najednou se přestaly bát a každý si to chtěl zkusit. Vypadaly nadšeně, tak snad o tom budou vyprávět dál a vyroste nám tady pár šampionů,“ doufá nejlepší český judista současnosti.     

Sport nemá být výsadou bohatých, proto je součástí projektu také Česká olympijská nadace. Za první rok své existence podpořila již 250 dětí, jimž ve sportování brání nedostatek financí. Nadace podporuje individuální malé sportovce ve věku 6-18 let. Nezáleží na talentu, ale na chuti sportovat. Patrony projektu jsou medailisté z Vancouveru a Londýna. „Jsem rád, že pomáháme dětem plnit si své sny. Ke sportu má mít přístup každý,“ dodává cyklista Jaroslav Kulhavý.

Na stránkách projektu Česko sportuje je také počítačka kalorií. 


Generální partneři Oficiální partneři Hlavní mediální partneři Mediální partneři Dodavatelé Generální mediální partneři Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku Partneři parku